+ 48 502 233 746

11 sposobów w jaki wideo może pomóc w biznesie

 

Nasze życie nieustannie przyspiesza i coraz mniej chętnie czytamy – wolimy krótką i zwięzłą informację w postaci wideo.

W tym krótkim wideo przedstawiam kilka statystyk i powodów, dlaczego stosowanie wideo zarówno w zewnętrznej jak i wewnętrznej komunikacji firm i organizacji staje się nieuniknione:

A tutaj krótki przegląd kilku różnych realizacji:

11 możliwości użycia wideo w firmie/organizacji:

 

Budowanie zaufania do marki/produktu/usługi i zaangażowania odbiorców poprzez wideo w mediach społecznościowych – content marketing

Sprzedaż/reklama – im lepiej klient rozumie jak działa produkt/usługa, tym łatwiej podejmuje decyzję o zakupie + wideo łatwiej potrafi wywołać emocje – a ludzie kupują poprzez emocje.

Prezentacja firmy – w formie wideo – tutaj przykład jaki robiłem dla firmy z branży HR:

A tutaj w formie animacji – zrealizowany dla firmy księgowej EU-TAX B.V. działającej w Holandii:

Szkolenie pracowników – mając program szkoleniowy w postaci wideo, można obniżyć koszty i zaoszczędzić czas związany ze szkoleniem pracowników – szczególnie, jeśli rotacja jest duża. Dodatkowo pracownik może w dowolnym momencie przypomnieć sobie, jeśli czegoś nie pamięta, nie angażując do tego innych osób. To może być nagranie z konkretnego, faktycznego szkolenia, lub nagranie ekranu komputera, jak wykonuje się czynności używając jakiegoś programu/aplikacji, lub film animowany razem z lektorem opisującym zagadnienia.

Wewnątrz firmy: Pomaga zobrazować nowe pomysły i efektywniej „sprzedać” idee reszcie pracowników. Tutaj przykład, który robiłem we współpracy z niemiecką firmą produkcji filmowej v-Fresh Media dla firmy BOSH:

Wideo-referencje – bardzo skuteczna metoda budowania zaufania u odbiorców. Klient, który korzysta z produktu/usługi opowiada do kamery, jak dany produkt/usługa pomaga mu w xyz.

Case Study – studium przypadku – pokazane na przykładach, jak sprawdza się dany produkt/usługa – w formie wideo tradycyjnego, lub animacji/prezentacji z uwzględnieniem konkretnych wyników (liczb, itp.).

Email marketing – Jeśli w nagłówku emaili wysyłanych do klientów użyjemy słowa „WIDEO”, znacząco podnosi się odsetek otwarcia emaili. Oczywiście to oznacza, że w treści emaila rzeczywiście powinno być wideo 🙂

SEO – wideo poprawia pozycjonowanie stron www – wyszukiwarki uważają wideo jako wysokiej jakości treść.

Kanał YouTube – wideo umieszczone na YouTube może zostać wypozycjonowane wysoko w wyszukiwaniach już po kilku godzinach, a nie jak to często ma miejsce ze stronami www – po kilku miesiącach.

I chyba najfajniejsza kategoria – kampanie społeczne. Tutaj wszyscy wygrywają – organizacja, która potrzebuje wsparcia, czy zwrócenia uwagi na problem społeczny, społeczeństwo oraz firma, która sponsoruje film.
Przykłady kampanii społecznych: http://brief.pl/najlepsze_polskie_kampanie_spoleczne/